Prostovoljno zdravstveno zavarovanje nas varuje pred možnimi enormnimi stroški zdravstvenih storitev v primeru BOLEZNI ALI NEZGODE.
V Sloveniji je zdravstveno zavarovanje sestavljeno iz dveh delov:
– obveznega zavarovanja (ki ga moramo imeti vsi rezidenti Slovenije in krije približno 70% stroškov storitev v javnem zdravstvu),
– prostovoljnega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja (ki je po svoji naravi prostovoljno in krije preostalih 30% stroškov zdravstvenih storitev).
Dopolnilno zdravstveno zavarovanje ima sklenjeno 95,6% zavezancev, glavni razlog za sklenitev je, ker nas varuje pred mogočimi enormnimi stroški zdravstvenih storitev, če se nam kaj zgodi.
Dopolnilno zdravstveno zavarovanje lahko sklenete online na povezavi skleni online dopolnilno.
Kaj krije prostovoljno zdravstveno zavarovanje (prostovoljno dopolnilno zavarovanje) in kakšne so cene zdravstvenih storitev v Sloveniji si lahko preberete na povezavi kaj vse plača prostovoljno dopolnilno zdravstveno zavarovanje.
Prostovoljno zdravstveno zavarovanje torej ni obvezno, se pa z njim izognemo visokim stroškom zdravstvenih storitev.
Če zbolimo ali se poškodujemo nam v primeru sklenjenega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja pri obisku zdravnika za zdravstvene storitve ni potrebno doplačevati.
Ponudniki za prostovoljno dopolnilno zavarovanje so v Sloveniji le tri zavarovalnice, več si lahko preberete na povezavi dopolnilna zavarovanja.
V sami storitvi med ponudniki ni razlik, če obiščemo zdravnika, takrat zdravstveno zavarovanje zanima le ali prostovoljno dopolnilno zdravstveno zavarovanje imamo ali ne. Nihče nas ne sprašuje kje je sklenjeno. Več o razlikah med zavarovalnicami si lahko preberete na povezavi dodatno z.z. primerjava.
Kdaj postanemo zavezanci za prostovoljno dopolnilno zavarovanje oziroma kdaj si moramo pričeti plačevati dopolnilno zavarovanje si lahko preberete na povezavi ZZZS dodatno zavarovanje.
Koliko krije dopolnilno zdravstveno zavarovanje oziroma v kakšnih zneskih si lahko preberete na povezavi cenik zdravstvenih storitev brez dodatnega zavarovanja.
Najpomembnejše je, da prostovoljno dopolnilno zdravstveno zavarovanje sklenemo pravočasno, saj ima dopolnilno zavarovanje dve pasti.
Pogosto se dogaja, da nas stranke kličejo, ko so že v bolnici in razlagajo, da potrebujejo zavarovanje takoj, da 3 mesece pač ne morejo čakati na zdravnika.
Več o tej temi si lahko preberete na povezavi pri kateri zavarovalnici takoj prične veljati zdravstveno zavarovanje.
Zakaj nekateri zavarovanci za prostovoljno dopolnilno zdravstveno zavarovanje plačujejo 35eur, drugi pa 50 eur si preberite na povezavi cene dopolnilnih zavarovanj.
V primeru, da ste ostali brez prostovoljnega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja predlagamo, da zavarovanje sklenete na povezavi skleni online dopolnilno.
Poleg dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja v segment prostovoljnih zdravstvenih zavarovanj spadajo tudi različna dodatna zdravstvena zavarovanja, ki nam omogočajo predvsem to, da smo hitreje pri zdravniku in nam ni treba čakati v čakalnih vrstah.
V Sloveniji nam dodatna zdravstvena zavarovanja pridejo prav predvsem v primerih, ko so v javnem zdravstvu dolge čakalne vrste.
PRIMER: Janez Novak je igral nogomet, pri tem si je strgal križno kolensko vez. Pregled pri osebnem zdravniku, pregled pri specialistu, slikanje, operacija, rehabilitacija,… bi v javnem zdravstvu trajali več kot leto dni in pol.
Ker pa ima Janez sklenjeno zdravstveno polico SPECIALISTI za katero plačuje cca 20 eur mesečno, je bil pri specialistu privatniku naročen že čez 3 dni, operiran v 14 dneh in na delovnem mestu po rehabilitaciji že v mesecu dni.
Javno zdravstvo v Sloveniji deluje relativno dobro, izjema so le ne nujne zdravstvene storitve. V primeru poškodbe kolena vas pustijo leto in pol na berglah, ne morete hoditi v službo, ne morete voziti avtomobila.
Dejansko je to za aktivnega človeka huda težava. Z zdravstveno polico specialisti pa seveda tudi to težavo rešimo.
V primeru dodatnih vprašanj smo vam vedno na voljo na številki 040 556 489.
Klikni na logo in preveri ugodnosti!